Informační SMS

Úvod > Obec > Aktuality > AKTUÁLNÍ INFORMACE: Protipovodňová opatření v obci

AKTUÁLNÍ INFORMACE: Protipovodňová opatření v obci

Vážení občané.

Věnujte, prosím, pozornost následujícím informacím k protipovodňovým opatřením ve Žďárkách:

V současné chvíli je situace ve Žďárkách pod kontrolou. Přesto v průběhu pátku, soboty a neděle (13. - 15. 9.) očekáváme další přívaly srážek.

A proto:

* Průběžně monitorujeme výšku hladiny Brlenky

* Máme připravených 200 kusů pytlů, které - v případě nutnosti a nebo prevence - začneme instalovat v kritických místech obce.

* Písek do pytlů máme zajištěný ze dvou různých zdrojů.

* Techničtí zaměstnanci obce, dobrovolní hasiči a zaměstnanci obecního úřadu jsou připraveni, dle potřeby a nutnosti, ihned začít konat a pytle s pískem instalovat na potřebná místa v obci. Uvítáme i pomoc dobrovolníků.

V tuto chvíli není důvod k obavám, ale budeme připraveni, pokud by se srážková situace zhoršovala.

* Nadále platí nutnost odstranit veškeré osobní předměty a majetek, které by mohl rozvodněný tok Brlenky (nebo i Strouženského potoka) odnést a na svém toku tak vytvářet zátky, díky kterým dojde k vylití potoka z koryta.

* POZOR: Věnujte též zvýšenou opatrnost při pohybu v lesích. Povětrnostní situace se pravděpodobně bude výrazně zhoršovat a hrozí pád větví nebo i stromů. Z tohoto důvodu doporučujeme od pátku do neděle nechodit do lesů.

DALŠÍ DOPORUČENÍ: Hlavním komunikačním nástrojem pro rychlé předávání informací je Munipolis. Zde Vám můžeme nejen jednoduše předávat informace (v jakoukoliv denní i noční hodinu), ale efektivně sdělovat pokyny a instrukce, pokud by se (jakákoliv) situace stala kritickou. Jak začít používat Munipolis zjistíte zde.

Děkujeme. OÚ Žďárky